BAŞLANGIÇ YAP  |  FAVORİ EKLE                                         HABERLER    -    SASON    -    BATMAN    -    GAZETELER    -    RESİM GALERİSİ    -    ZİYARETÇİ    -    DEVLETİM    -    İLETİŞİM
   ANA MENÜ
Sason
Batman
Haberler
Gazeteler
Devletim
İddaa
Sohbet
Bilgi Kaynakları
Hazır Mesaj
Ziyaretçi
İlçe Harita
İlçe Resim
İlçe Kurum
Hakkımızda
İletişim

   Arama
Özel Arama
 
Sasonluyuz.Com Sohbet Odalarına Bağlan...

Genel                Arkadaşlık               Chat

   Reklam

 
   HASAR KAYDI SORGULAMA

Hasar kaydı sorgulama işlemi ikinci el araç alım ve satım işlemlerinde sıkça yapılan bir işlemdir. Sıfır araç alacak olan kişileri çok ilgilendirmese de bu işlem ikinci el araç alımlarında önemli bir yer tutar. Hasar kaydı sorgulama işleminiz ile alacağınız veya satacağınız araçlarda hasar kayıtlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde arabayı alıp almayacağınıza daha doğru karar verebilirsiniz. İkinci el araç alımlarında kişinin araç hakkında en güvenilir bilgilere ulaşacağı hizmetin adı hasar kaydı sorgulamadır.

İkinci el araç alımlarında kişiler alacakları araçların kazaya karışıp karışmadığı, hasarı olup olmadığını öğrenmek isterler. Bu tür işlemleri de kişiler internet ortamında kolay bir şekilde yapabilsinler diye hizmetler sunulmuştur. Hasar kaydı sorgulama işlemi de bu hizmetler arasında yer almaktadır.

Hasar kaydı sorgulama işleminizi iki sistem üzerinden yapabilirsiniz. İlk sistemde 3 farklı seçenek ile hasar kaydını sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu üç seçenekler; plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulama, plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile sorgulama ve plaka ve sürücü T.C: kimlik no ile sorgulamadır. İkinci sistem E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi yapabilmeniz için E-Devlet sistemine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi 2 lira gibi cüzi bir ücret karşılığında PTT tarafından adınıza verilen bir şifredir.

Şifresiz Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hasar kaydı sorgulama işleminiz için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sekmede plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile hasar kaydı sorgulama işleminizi yapacaksınız; aracın plakasını, sigortalı T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz.

hasar kaydı sorgulama1

Plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile hasar kaydı sorgulama işleminizi yapacaksınız; aracın plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz.

hasar kaydı sorgulama2

Plaka ve sürücü T.C. kimlik no ile hasar kaydı sorgulama işleminizi yapacaksınız; aracın plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz.

hasar kaydı sorgulama3

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Ara” butonuna tıklayınız.

hasar kaydı sorgulama4

Almak istediğiniz aracın hasar kaydı sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

Şifresiz Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile hasar kaydı sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sekmede resimde gösterilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

 

5

Kimliğinizi doğrulamak için ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğinizden bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

E-Devlet şifresi ile hasar kaydı sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Aracın üzerindeki hasar bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

   BİLGİ KAYNAKLARI
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)
M.K. Atatürk
Dini Bilgiler
Kanuni Sultan Süleyman
Mevlana
İbn-i Sina
Osmanlı Devleti
Osmanlı Padişahları
Kurtuluş Savaşı
Çanakkale Savaşı
Edebiyat Akımı
Ayşe Kulin

haberler