BAŞLANGIÇ YAP  |  FAVORİ EKLE                                         HABERLER    -    SASON    -    BATMAN    -    GAZETELER    -    RESİM GALERİSİ    -    ZİYARETÇİ    -    DEVLETİM    -    İLETİŞİM
   ANA MENÜ
Sason
Batman
Haberler
Gazeteler
Devletim
İddaa
Sohbet
Bilgi Kaynakları
Hazır Mesaj
Ziyaretçi
İlçe Harita
İlçe Resim
İlçe Kurum
Hakkımızda
İletişim

   Arama
Özel Arama
 
Sasonluyuz.Com Sohbet Odalarına Bağlan...

Genel                Arkadaşlık               Chat

   Reklam

 
   ARAÇ SORGULAMA

Sıfır araba almaya durumu olmayan kişiler için ikinci el araba alımı tercih halindedir. Fakat ikinci el araba alımlarında karşınıza çıkacak olan problemler olabilir. Bunun için satın alınan aracın kime ait olduğunu, borcunun olup olmadığını, modelini, markasını, çalıntı olup olmadığını, herhangi bir hasarının olup olmadığını sorgulamanızı öneririz. Bu sorgulama işleminizi araç sorgulama başlığı altında yazımız sayesinde yapabilirsiniz.

Araç sorgulama işleminizi internet ortamından E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile araç sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi, devletin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunmuş olduğu güvenilir bir hizmettir. E-Devlet hizmeti sayesinde devlet kamu dairelerine gidip uzun kuyruklar beklemek zorunda olmadan işlemlerinizi internet ortamından yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi yapabilmeniz için kimlik doğrulama sistemini kullanmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden araç sorgulama işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi kimlik doğrulama sistemi içerisinde yer alır. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek alabilirsiniz. Şifreniz için ödemeniz gereken ücret 2 liradır. Bir kereliğine şifre alarak dilediğiniz zaman dilediğiniz işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.Günümüzün her alanında artık E-Devlet sistemi kullanılabilir hale geldi. Bunun için öğrenciden çalışana, emekliden yaşlıya kadar herkesin E-Devlet şifresi almasını öneririz.

E-Devlet sistemi üzerinden araç sorgulama işleminiz için aşağıda yer alan linke tıklayınız. Açılan “Araç Sorgulama” başlıklı E-Devlet sisteminde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

5

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

E-Devlet sistemi üzerinden araç sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız. Araç üzerinde ki tüm bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

   BİLGİ KAYNAKLARI
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)
M.K. Atatürk
Dini Bilgiler
Kanuni Sultan Süleyman
Mevlana
İbn-i Sina
Osmanlı Devleti
Osmanlı Padişahları
Kurtuluş Savaşı
Çanakkale Savaşı
Edebiyat Akımı
Ayşe Kulin

haberler